Bosch automobilių servisasTinklaraštisKaip išsirinkti žiemines padangas? Minkšto, kieto mišinio ar dygliuotas?

Kaip išsirinkti žiemines padangas? Minkšto, kieto mišinio ar dygliuotas?

Kokias žiemines padangas rinktis: minkšto mišinio, kieto mišinio ar dygliuotas - priklauso nuo važiavimo salygų.
 

 • Važinėjantiems gerai valomais keliais mieste ir greitkeliais - EUROPOS ŠALIŲ (KIETO MIŠINIO) PADANGOS

Kieto mišinio žieminės padangos pasižymi geru sukibimu važiuojant sausa ir šlapia kelio danga, jos efektyviai pašalina pažliugusį sniegą, purvą bei vandenį. Šios padangos taip pat pakankamai gerai važiuoja puriu sniegu, tačiau pasižymi prastesnėmis savybėmis važiuojant slidžia kelio danga (ant suvažinėto sniego, ledo).
 

 • Siekiantiems didžiausio saugumo ir norintiems būti pasiruošusiais užklupus atšiaurioms žiemos sąlygoms –
  ŠIAURĖS ŠALIŲ (MINKŠTO MIŠINIO) PADANGOS

Minkšto mišinio padangos užtikrina gerą sukibimą ant suplūkto sniego ir apledėjusios kelio dangos. Nors pastaraisiais metais mūsų žiemomis dažniau ledą pakeičia šlapia kelio danga, kur minkšto mišinio padangos yra mažiau pranašesnės, visgi tai yra geriausias variantas siekiant išvengti problemų žiemą. Juk važiuojant ant šlapio kelio yra daug paprasčiau pasirinkti saugų greitį, nei suvaldyti slystantį automobilį ant apledėjusio kelio ar pakilti apledėjusia įkalne.

Pagal 2021 m. gegužės mėnesį įsigaliojusį naują Europos Sąjungos (ES) padangų ženklinimą etiketėse, minkšto mišinio padangos žymimos ledo stalagmito simboliu:

Piktograma nurodo, ar padangos (minkšto mišinio, Šiaurės šalių klimatui skirtos padangos) atitinka ES patvirtintą sukibimo ant ledo standartą.

 

 • Važinėjantiems užmiestyje, prastai valomais keliais – DYGLIUOTOS PADANGOS

Dygliuotos padangos turi aukščiausią sukibimo lygį ant ledo, kartu yra efektyvios tiek ant sniego, tiek ant šlapios ar sausos kelio dangos. Pagrindinis dygliuotų padangų trūkumas yra tas, kad didžiojoje dalyje Europos valstybių šių padangų naudojimas yra ribojamas. Be to, dygliuotos padangos paprastai skleidžia daugiau triukšmo, tačiau tobulėjant technologijoms ir gamintojams modeliuojant optimalesnį dyglių išdėstymą, sukuriami padangų modeliai, skleidžiantys vis mažiau triukšmo.

 

PADANGŲ MONTAVIMAS, KEITIMAS | RATŲ BALANSAVIMAS

 

PATIKIMUMAS

 • Kvalifikuoti specialistai
 • Moderni padangų montavimo įranga
 • Ypač tikslus balansavimas naudojant modernią vokišką „HAWEKA“ įrangą
 • Visada pakeičiami ventiliai
 • Nemokamas pildymas azotu „AIRSTOP“, užtikrinančiu ilgai nekintantį slėgį padangoje

RŪPESTINGUMAS

 • Paslaugūs ir dėmesingi darbuotojai
 • Išsamios konsultacijos renkantis naujas padangas
 • Jaukus laukiamasis

OPERATYVUMAS

 • Patogi registracija internetu
 • Didelis darbuotojų skaičius
 • Visus klientus siekiame aptarnauti sutartu laiku

 

 PAPILDOMA 12 MĖN. GARANTIJA* NUO PAŽEIDIMŲ

   Autoservisuose „MELGA" įsigytas keturias specialiu akcijos ženklu pažymėtas padangas ir per 21 dieną nuo padangų   įsigijimo dienos užpildžius registracijos formą - suteikiama papildoma 12 mėn. garantija nuo pažeidimo.

 

 

 

 

 

 

 

 

PADANGŲ SAUGOJIMO PASLAUGA - JŪSŲ PATOGUMUI

Pasikeitę padangas, kitas palikite mums saugoti iki ateinančio sezono.
 • Jums nereikės rūpintis tvarkingu padangų saugojimu
 • Mes pasirūpinsime ratlankių plovimu
 • Autoservisuose „MELGA" saugomos padangos yra apdraustos

Netinkamas padangų saugojimas nepalankiomis sąlygomis pagreitins gumos mišinio senėjimo procesą. Autoservisuose „MELGA" padangos saugomos pakankamai šaltuose sandėliuose, atokiai nuo saulės spindulių.

 

 

 

 

 

 

 

 

 SENAS PADANGAS PALIKITE MUMS

 Keisdami padangas autoservisuose „MELGA" – senąsias palikite mums.

 Pagal Lietuvos Respublikos Atliekų tvarkymo įstatymą, padangų platintojai privalo nereikalaudami papildomai sumokėti, priimti vartotojo atiduodamas padangų atliekas.

 Vartotojo atiduodamos padangų atliekos privalo būti platintojo priimtos tuo atveju, jeigu atiduodamos   padangų atliekos skirtos tam pačiam transporto priemonės tipui ir padangų atliekų skaičius (skaičiuojant   vienetais) atitinka jo perkamų padangų skaičių.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KADA LAIKAS KEISTI PADANGAS?

Pagal kelių eismo taisykles, žieminės padangos privalomos nuo lapkričio 10 d. iki kovo 31 d. Su dygliuotomis padangomis leidžiama važiuoti nuo lapkričio 1 d. iki balandžio 10 d. (t.y. nuo balandžio 10 d. iki spalio 31 d. eksploatuoti transporto priemones su dygliuotomis padangomis draudžiama). Transporto priemonę su vasarinėmis padangomis leidžiama eksploatuoti nuo balandžio 1 d. iki lakpričio 9 d.

Svarbu atsižvelgti ne tik į nustatytus kelių eismo taisyklių reikalavimus, bet ir į realias vairavimo sąlygas. Pavyzdžiui, rudenį (spalio mėnesio pabaigoje, lapkričio pradžioje) ypač rytais ar vakare jau galime sulaukti žemesnės nei 7°C temperatūros arba šaltuko. Esant tokioms sąlygoms, vasarinės padangos praranda savo sukibimo su kelio danga savybes ir žymiai didesnį saugumą užtikrina žieminės padangos, kurių mišinys ir technologijos pritaikytos žemesnei nei  7°C temperatūrai.

Taip pat privalu žinoti, kad žieminių padangų minimalus leistinas protektoriaus gylis yra 3 mm, vasarinių padangų - 1,6 mm, tačiau daugelis padangų gamintojų rekomenduoja padangas keisti kai žieminių padangų protektoriaus gylis yra 4-5 mm, vasarinių padangų - 2-3 mm, nes kuo mažesnis padangų protektoriaus gylis, tuo padangų sukibimo savybės blogesnės.

Galiausiai, padangų keitimo laikas priklauso ne tik nuo oro sąlygų ar protektoriaus gylio -  jeigu padangos pažeistos ar netolygiai nusidėvėjusios - jas taip pat laikas keisti naujomis.

 

 

KADA IR KODĖL REIKALINGAS RATŲ BALANSAVIMAS?

Tikslus ratų balansavimas užtikrina automobilio stabilumą kelyje, mažesnes kuro sąnaudas, tolygų padangų dėvėjimąsi ir mažesnę pakabos gedimų tikimybę.

Ratų balansavimą rekomenduojama atlikti kiekvieną kartą keičiant padangas, nesvarbu ar tai naujos padangos, ar naudotos, ar padangos jau užmontuotos ant ratlankių, ar ne.

Ratų balansavimas reikalingas ir tais atvejais kai važiuodami posūkiuose ar didesniu greičiu jaučiate, kad automobilis krypsta į vieną pusę, arba važiuojant didesniu greičiu automobilis vibruoja, važiavimas nestabilus ar pastebite, kad padangos dėvisi netolygiai. Taip pat ratų balansavimo gali prireikti ir įvažiavus į duobę.

Autoservisuose „Melga” ratų balansavimas atliekamas naudojant modernią vokišką „HAWEKA” įrangą. Itin tikslus ratų balansavimas užtikrina:

 • mažesnes kuro sąnaudas,

 • mažesnį padangų dėvėjimąsi,

 • mažesnę pakabos gedimų tikimybę,

 • tolygų važiavimą.

Ratų balansavimo paslaugos atliekamos visuose autoservisuose „Melga” VilniujeKauneKlaipėdojeŠiauliuosePanevėžyjeUtenoje ir Alytuje.

 

 

KAS ĮSKAIČIUOTA Į PADANGŲ KEITIMO KAINĄ?

Atliekant padangų montavimą atliekamas ir ratų balansavimas.

Autoservisuose „Melga” į padangų montavimo ir balansavimo kainą įskaičiuoti ventiliai, svareliai ir pildymas „Airstop” azotu,
kuris užtikrina ilgai nekintantį slėgį padangoje ir to rezultatą: mažesnes kuro sąnaudas, mažesnį padangų dėvėjimąsi, mažesnę pakabos gedimų tikimybę, tolygų važiavimą.

 

KIEK KAINUOJA PADANGŲ MONTAVIMAS?

Padangų montavimo ir ratų balansavimo kaina priklauso nuo padangų dydžio (pavyzdžiui R14, R15 diametro padangų keitimo kaina yra mažesnė nei R19 ar R20 diametro padangų).

Autoservisuose „Melga” į padangų montavimo kainą įskaičiuoti ventiliai ir pildymas „Airstop” azotu, kuris užtikrina ilgai nekintantį slėgį padangoje ir to rezultatą:

 • mažesnes kuro sąnaudas,

 • mažesnį padangų dėvėjimąsi,

 • mažesnę pakabos gedimų tikimybę,

 • tolygų važiavimą.

Atliekant padangų montavimą dažniausiai atliekamas ir ratų balansavimas.

Turite daugiau klausimų ar pageidavimų?

Mes esame laimingi, galėdami pateikti atsakymus į visus Jums rūpimus klausimus ir pageidavimus.
Susisiekite su mumis tel. 8 626 26116 arba rašykite el. laišką: info@pamariostarta.lt

Mes laukiame Jūsų žinučių!